![]() |
IV ОУ "Св.Св. Козма и Дамян" гр.Сандански |
гр.Сандански, ул. "Тодор Каблешков" №2
тел. 0893605300
e-mail: info-104107@edu.mon.bg
Днес в Четвърто основно училище „Св. св. Козма и Дамян“ се проведе Ден на отворените врати за бъдещите първокласници и техните родители.
Събитието премина в изключително приятна и вълнуваща атмосфера, изпълнена с много усмивки, настроение и любопитство. Малките гости имаха възможност да разгледат класните стаи и да се запознаят отблизо с училищната обстановка. Учителите ги посрещнаха сърдечно и им показаха как протичат уроците в първи клас.
За децата бяха подготвени разнообразни игри, занимателни задачи и творчески дейности, които ги въведоха в атмосферата на училищния живот. Бъдещите ученици участваха с голям интерес и желание, демонстрирайки любознателност и ентусиазъм, а родителите получиха полезна информация за учебния процес, организацията на обучението и възможностите, които училището предлага. Те имаха възможност да зададат своите въпроси и да се запознаят лично с учителския екип. Срещата премина в дух на открит диалог и взаимно доверие между училището и семействата.
Екипът на Четвърто ОУ „Св. св. Козма и Дамян“ се надява Денят на отворените врати да е оставил у всички гости прекрасни впечатления и нетърпеливо очакване за първия учебен ден.
В IV ОУ „Св. св. Козма и Дамян“ в Сандански учениците отбелязаха Деня на числото Пи – 14 март. По повод празника шестокласниците изработиха интересни проекти и презентации, посветени на числото π и неговото значение в математиката и науката.
Събитието премина в приятна и вдъхновяваща атмосфера, а учениците бяха почерпени и със специално подготвени бисквити с изображението на числото π, които допринесоха за празничното настроение. Така учениците съчетаха знанията с творчество и отбелязаха по интересен и запомнящ се начин този математически празник.