Учениците от 3”б” клас подготвиха уникални авторски книжки илюстрирани лично от тях . Проектът е посветен на делото на Княз Борис I и Светите Седмочисленици
![]() |
IV ОУ "Св.Св. Козма и Дамян" гр.Сандански |
гр.Сандански, ул. "Тодор Каблешков" №2
тел. 0893605300
e-mail: info-104107@edu.mon.bg
Учениците от 3”б” клас подготвиха уникални авторски книжки илюстрирани лично от тях . Проектът е посветен на делото на Княз Борис I и Светите Седмочисленици
В навечерието на най- светлия християнски празник - Възкресение Христово ,учениците от 3”б” клас на IV ОУ Св . Св . Козма и Дамян гр. Сандански изнесоха вълнуваща празнична програма . Тържеството беше
изпълнено с много музика , стихове и радостни възгласи “ Христос Воскресе “!
Акцент в програмата беше драматизацията на притчата Митаря и Фарисея от Лука . Малките актьори с лекота пресъздадоха поучителната история , напомняйки на всички присъстващи , че Бог цени искреното смирение и покаянието , а не гордостта и самохвалството . Тържеството завърши с пожелания за здраве , любов и светли дни.
На 20 април в нашето училище тържествено бе отбелязана 150-годишнината от Априлското въстание – едно от най-значимите събития в борбата на българския народ за свобода и независимост.
Учениците присъстваха на презентация, посветена на героизма и саможертвата на българските възрожденци. Те се запознаха с основните събития, личности и послания на въстанието, които и днес вдъхновяват поколения българи.
Денят продължи със спортни мероприятия, в който учениците се включиха с ентусиазъм – футбол, щафетни игри, народна топка и други. Атмосферата бе изпълнена с настроение, спортен дух и приятелство.
Чрез тези инициативи учениците не само отдадоха почит към героите от априлската епопея от 1876 г., но и показаха колко важно е съчетаването на родолюбие, знание и активен начин на живот.
Учениците от седми клас изработиха медалиони посветени на деня на водата и подариха на по-малките си съученици и направиха кратка беседа с децата за това как трябва да се ползва водата.