IV ОУ "Св.Св. Козма и Дамян" гр.Сандански

гр.Сандански, ул. "Тодор Каблешков" №2 
тел. 0893605300

e-mail: info-104107@edu.mon.bg

Previous Next

   Часът по “Човекът и природата” за учениците от 3.А клас, с ръководител
г-жа Петрова премина по начин, създаващ едновременно междупредметна връзка, затвърдяване на знанията за растенията и мисълта за устойчиво развитие! Именно затова специален гост беше госпожа Росица Телкеджийска- дългогодишен биопроизводител, изключително добър предприемач.
Разказа на децата, че пътят към устойчивото бъдеще се гради с труд, постоянство и любов! Те от своя страна разказаха какво знаят за растенията и с нейна помощ засадиха своите чери доматчета.
Previous Next

В навечерието на най- светлия християнски празник - Възкресение Христово ,учениците от 3”б” клас на IV ОУ Св . Св . Козма и Дамян гр. Сандански изнесоха вълнуваща празнична програма . Тържеството беше
изпълнено с много музика , стихове и радостни възгласи “ Христос Воскресе “!
Акцент в програмата беше драматизацията на притчата Митаря и Фарисея от Лука . Малките актьори с лекота пресъздадоха поучителната история , напомняйки на всички присъстващи , че Бог цени искреното смирение и покаянието , а не гордостта и самохвалството . Тържеството завърши с пожелания за здраве , любов и светли дни.

Previous Next

           На 20 април в нашето училище тържествено бе отбелязана 150-годишнината от Априлското въстание – едно от най-значимите събития в борбата на българския народ за свобода и независимост.

        Учениците присъстваха на презентация, посветена на героизма и саможертвата на българските възрожденци. Те се запознаха с основните събития, личности и послания на въстанието, които и днес вдъхновяват поколения българи.

        Денят продължи със спортни мероприятия, в който учениците се включиха с ентусиазъм – футбол, щафетни игри, народна топка и други. Атмосферата бе изпълнена с настроение, спортен дух и приятелство.

       Чрез тези инициативи учениците не само отдадоха почит към героите от априлската епопея от 1876 г., но и показаха колко важно е съчетаването на родолюбие, знание и активен начин на живот.

                                              

Previous Next

Учениците от седми клас изработиха медалиони посветени на деня на водата и подариха на по-малките си съученици и направиха кратка беседа с децата за това как трябва да се ползва водата.

  • 02.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg
  • 20.jpg
  • 21.jpg
  • 22.jpg
  • 23.jpg
  • 24.jpg
  • 26.jpg
  • 27.jpg
  • 28.jpg
  • 29.jpg
  • 30.jpg
  • 31.jpg

Вход

Account
Please wait, authorizing ...
Not a member? Sign up now
×

Free Joomla! template by L.THEME