![]() |
IV ОУ "Св.Св. Козма и Дамян" гр.Сандански |
гр.Сандански, ул. "Тодор Каблешков" №2
тел. 0893605300
e-mail: info-104107@edu.mon.bg
Рождество Христово е! Учениците от 3. „б“ клас ни потопиха в магията на празника с прекрасно тържество.
"Как да пестим електроенергия и как безопасно да я използваме", както и "Физичните величини в електричен ток" са темите, по които учениците от 7б клас изготвиха и представиха проектите си в часовете по физика и астрономия. Чрез тях затвърдиха и обогатиха знанията, които придобиха в изучения раздел. По интересен и достъпен начен те представиха основните формули и зависимости между величини като ток, напрежение, съпротивление и мощност. Проектите включваха и практически съвети за намаляване на потреблението на ток в бита, също и защо е важно да пестим електроенергия, както и правила за безопасна работа с електрически уреди.