IV ОУ "Св.Св. Козма и Дамян" гр.Сандански

гр.Сандански, ул. "Тодор Каблешков" №2 
тел. 0893605300

e-mail: info-104107@edu.mon.bg

Previous Next

Детско вдъхновение, което ни напомня за силата на приятелството. Нашата ученичка от 4 "б" клас - Сияна Димитрова, издаде своя първа книжка - "Разкази за приятелството". Тази малка книжка отвежда читателите в свят, където смехът е споделен, мечтите се сбъдват, а добротата е пътеводна светлина. Вълшебните истории на Сияна ни показват, че приятелството е най-голямото богатство - то прави всяко приключение по-красиво и всяка мечта по-близка. "Разкази за приятелството" е доказателство, че детското въображение може да превърне думите в мостове към един по-добър свят.

Днес честваме Въведение Богородично или познат като Ден на християнското семейство . Учениците от 3 “Б” клас изучаващи ФУЧ “Религия “ представиха историята за раждането, въведението и посвещението на Дева Мария на Бога.

С кратка програма учениците от 3.б клас, изучаващи ФУЧ религия, отбелязаха празника на Св. Стилиян. Свети Стилиян Пафлагонийски, наричан още Свети Стилиян Детепазител, е изключително почитан светец в Православната църква, известен като закрилник на децата и бебетата. Паметта му се чества всяка година на 26 ноември.
Прочува се като чудотворен лечител на болни деца. Параклисът пред нашето училище носи името на Светеца. Нека бъдат благословени всички деца.
Previous Next

Денят на четенето беше отбелязан в IV ОУ „Св. св. Козма и Дамян“ с четене на любими произведения по време на час.
Учениците от начален етап и децата от ДГ "Пролет" слушаха с интерес приказки, представени от по- големите ученици. Тази инициатива помагна да се създаде приятелска атмосфера и приемственост помежду им.
В класните стаи учителите подготвиха тематични уроци , посветени на силата на книгите и четенето в ежедневието. Учениците обсъждаха защо е важно да четем, как литературата разширява представите ни за света и как книгите могат да ни вдъхновят да мечтаем.
Previous Next

Днес в училище, по случай Деня на четенето, беше органзирано публично четене на откъси от популярни произведения. В училищното фоайе бе обособен специален кът, където госпожа Белемезова почете на учениците в голямото междучасие. Децата приеха с въодушевление тази инициатива и служаха с интерес. Много от тях изявиха желание това да се повтори и в следващите дни.

Previous Next

С учениците от 2. клас по случай Седмицата на толерантността си припомнихме колко е важно да бъдем добри, внимателни и приятелски настроени един към друг. 🌈
💌 Създадохме нашата Кутия на добрите думи, в която всеки от нас оставя малко послание – комплимент, благодарност или просто мила дума към свой съученик.
Всяка бележка носи усмивка и доказва, че добрите думи имат сила! 🌸
🌳 А до нея израсна и нашето Дърво на добротата – всяко добро дело се превръща в красиво листенце, което кара дървото ни да расте с обич. 🌿
Толерантността започва с нас – с добри думи, отворени сърца и готовност да помогнем. ❤️
  • 02.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg
  • 20.jpg
  • 21.jpg
  • 22.jpg
  • 23.jpg
  • 24.jpg
  • 26.jpg
  • 27.jpg
  • 28.jpg
  • 29.jpg
  • 30.jpg
  • 31.jpg

Вход

Account
Please wait, authorizing ...
Not a member? Sign up now
×

Free Joomla! template by L.THEME